ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nden Esad açıklaması

  • 17 Mart 2015
  • 458 kez görüntülendi.
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nden Esad açıklaması

dışişleri

Washington, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin, “Suriye’de savaşı bitirmek için Esad’la görüşmeliyiz” açıklamasından geri adım attı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, başkent Washington’da düzenlediği günlük basın toplantısında, Dışişleri Bakanı Kerry’nin açıklamalarına ilişkin soruları yanıtladı.

“ESAD’IN KENDİSİ DEĞİL”

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki günlük basın toplantısında, “Bakan Kerry’nin sözünü ettiği taraf Esad’ın kendisi değil” açıklaması yaptı.

Kerry’nin Esad’ı kastetmediğini söyleyen Psaki, sözlerine şöyle devam etti;

Dışişleri Bakanı Kerry ve yönetimden çok sayıda kişinin birçok kez söyledikleri gibi Suriye’deki insanların acılarını sona erdirmenin tek yolu Cenevre ilkeleri ile uyumlu gerçek siyasi çözümden geçiyor. Esad rejiminden temsilcilerin de bu sürecin bir parçası olması kaçınılmaz. Ama Bakan Kerry’nin sözünü ettiği taraf Esad’ın kendisi olamaz, asla olamaz”

“ESAD İÇİN SURİYE’DE BİR GELECEK YOK”

Psaki, başka bir soruya verdiği yanıtta da, Esad için Suriye’de herhangi bir gelecek olmadığını söyledi. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Amerikan CBS televizyonuna katıldığı bir programda Suriye’de yalnızca siyasi çözümün mümkün olduğunu belirterek, ABD yönetimin Esad rejimi ile müzakere etmek zorunda olduğunu dile getirmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ