BMC: Tüm gücümüzle Türkiye için çalışıyoruz

  • 26 Mayıs 2015
  • 451 kez görüntülendi.
BMC: Tüm gücümüzle Türkiye için çalışıyoruz

bmc

Savunma devi BMC’nin yönetim kurulu, paralel medyadaki iftira kampanyasına karşılık açıklamada bulundu.

TÜM GÜCÜMÜZLE TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

BMC’den yapılan açıklamada “BMC’yi ülkemiz insanının gurur duyacağı bir marka haline getirme gayretimizden asla taviz vermeyeceğiz” denildi. BMC’den yapılan açıklama şu şekilde;

ÜZÜLEREK MÜŞAHEDE ETTİK

“Bu çevrelerin temsil ettiği bazı medya organlarında;BMC’yi şirketi arazisi için aldığımız, ihale bedelini ödemeyeceğimiz ve tüm çalışanları işten çıkaracağımız’ şeklinde haberler yayımlanmıştı. Bunların tümünün bugün asılsız olduğu ortaya çıkmış olmasına rağmen tek özür dilemediklerini veya düzeltme yapmadıklarını üzülerek müşahede ettik.

YENİDEN ÜRETİME DÖNDÜRÜLDÜ

15 Ağustos 2014’te ihale bedeli olan 751 milyon TL’nin tamamını bir defada ödeyerek devraldığımız BMC, bugün 1.200 çalışanının tamamını işe döndürmüş, atıl tesisleri üretime alınmış hale getirilmiştir. Maalesef şimdi bazı medya organlarında yeni bir yıpratma amaçlı haber servis edilmektedir. Şirketi devraldığımız dönemde, geçmiş dönemden tamamlanan ve yarım kalan tüm araç projeleri tarafımızca incelenmiştir. Önceki yönetim döneminde, İsrail merkezli bir firma tarafından tasarlanan Vuran isimli aracın, yüzde 90’ı tamamlanmış olmasına karşın, ödemenin tamamlanamamış olması dolayısıyla hakların BMC’ye devredilmediği tespit edilmiştir.

Yaptığımız analiz sonucunda, bu aracın ülkemiz, ordumuz ve polis teşkilatımız için önemli katkı sağlayacağı kanaatine ulaşılmış, şirketle görüşülmüş, projenin tamamlanması ve yurtiçi-yurtdışı satışına yönelik tüm haklarının BMC ye ait olacağı şekilde önemli bir proje bedeli ödenmesi taahhüdünde bulunulmuştur. Proje birkaç ay içerisinde tamamlandığında, ülkemiz tamamen bağımsız olarak ihraç edebileceği önemli bir zırhlı araç kazanmış olacaktır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ