Cambridge Üniversitesi lego profesörü arıyor

  • 13 Haziran 2015
  • 520 kez görüntülendi.
Cambridge Üniversitesi lego profesörü arıyor

lego

Cambridge Üniversitesi geçtiğimiz günlerde yeni bir akademisyen alımını duyurdu. Çok insanın hayatlarında ilk kez duymalarına rağmen hayallerindeki meslek olarak tanımlayabileceği o titr hayli ilginç: Lego Profesörü.

LEGO FONUNUN YÜRÜTÜCÜLÜĞÜNÜ ÜSTLENECEK

Üniversitenin eğitim, gelişim ve öğrenmede oyun üstüne çalışan araştırma merkezinin başkanı olmak üzere aranan kişinin önümüzdeki ekim ayında işe başlaması planlanıyor. Şanslı akademisyen üniversitenin Lego’dan aldığı bağışla kendi araştırmalarını başlatma ve yürütme şansını da yakalayacak. Daily Mail’in haberine göre istihdam olacak akademisyen çalışmaları için 4 milyon pound’luk Lego fonunun da yürütücülüğünü üstlenecek. Bu, dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi’nin aradığı ilk alışılagelmemiş akademisyen değil.

DAHA ÖNCE DEÇİKOLATA ALANINDA DOKTORA YAPACAK BİR ADAY ARIYORDU

Geçtiğimiz senelerde yine aynı üniversite çikolata alanında doktora yapacak bir aday aradığını duyurmuştu. Çikolata severlerin bir anda kendilerini yetkili hissetmelerine sebep olmuştu bu ilanla aranan kişinin üniversitenin Kimya Mühendisliği ve Biyoteknoloji bölümünde, çikolatanın maddesel halleri üstüne çalışması bekleniyordu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ