CarrefourSA Kiler’in yüzde 85’ini satın aldı

  • 15 Mayıs 2015
  • 530 kez görüntülendi.
CarrefourSA Kiler’in yüzde 85’ini satın aldı

CarrefourSA

2015 yılına satın almalarla damga vuran CarrefourSA, Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin yüzde 85 hissesini 429 milyon 574 bin TL’ye satın alarak yeni bir yatırıma imza atıyor.

PEŞİN OLARAK NAKDEN ÖDENECEK

Kiler’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, hisse devir bedelinin pazarlık usulüyle belirlendiği ve bedelin tamamının hisse devrinin gerçekleşeceği kapanış gününde peşin olarak nakden ödeneceği belirtildi.

GEÇTİĞİMİZ AY İSMAR’I ALMIŞTI

CarrefourSA’dan yapılan açıklamada, şirketin geçtiğimiz aylarda İsmar’ın Türkiye çapındaki 26 marketi ile Antalyalı 1e1 Marketleri’nin 29 marketini bünyesine kattığı hatırlatıldı.

CİROSUNU 3.1 MİLYAR TL’YE ARTIRDI

Geçen yıl satışlarını yüzde 20 artırarak cirosunu 3.1 milyar TL’ye, net karını da 100.5 milyon TL’ye ulaştıran CarrefourSA, 2015 yılı sonunda satışlarını yüzde 30 artırarak 4 milyar TL ciroya ulaştı.

200 YENİ MARKET YATIRIMI

CarrefourSA, 200 yeni market yatırımı ile 2,500 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor. Carrefoursa Genel Müdürü Mehmet Nane, “CarrefourSA olarak önceki satın almalarımız sırasında yaptığımız açıklamalarda karşımıza çıkabilecek uygun fırsatları değerlendirebileceğimizi söylemiştik. Bundan sonra da büyümemize katkı sağlayabilecek inorganik hamleleri değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ