Cildinizi Beyazlatacak Maske Tarifleri

 • 07 Nisan 2015
 • 1.160 kez görüntülendi.
Cildinizi Beyazlatacak Maske Tarifleri

Cildinizi Beyazlatacak Maske Tarifleri

Cildinizi Beyazlatacak Maske Tarifleri

Yüz Beyazlatma

Beyaz ciltler her zaman daha bir asil ve güzel görünür. Hanımların beyaz cilde yaklaşma çabaları hüsranla sonuçlanabilir. Tümü doğal olan cilt maskeleri ile yüzünüzü beyazlatabilir, ten renginizin daha açık bir duruma gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sizin için seçmiş olduğumuz cilt beyazlatma maskeleri:

CİLT BEYAZLATICI MASKELER

Aşağıda tariflerini verdiğimiz yüz beyazlatma maskelerinden evinizde bulunan malzeme ve alerjik durumunuza göre kendinize uygun olanı seçip yüz beyazlatmak için kullanabilirsiniz.

 1. Cilt Beyazlatıcı Maske
 • 2 yemek kaşığı kadar fasulye unu
 • 1 yumurta akı
 • 2 damla kadar lavanta yağ

Malzemelerimizi tarife verildiği miktarlarda karıştırın. Maskemiz krem kıvamına ulaşana kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Maske hazır olduktan sonra cildimize sürüyoruz. Cildimizde 20 dakika kadar beklettikten hemen sonra yıkayabilirsiniz. Cildimizi beyazlatmakta büyük faydaları olan bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

 1. Yüz Beyazlatma Maskesi
 • Yarım Domates
 • Un

Yarım domatesin kabuklarını soyarak rendeliyoruz. Rendelediğimiz domates suyu içerisine, krem kıvamına gelene kadar un ilave ediyoruz. Maskeyi yüzünüzün tüm kısımlarına sürüyoruz. Uygulamayı yaptıktan sonra cildimizde çok fazla bekletmememiz gerekiyor buna dikkat etmeliyiz çünkü domates ciltte kızarıklıklar oluşturabiliyor. Uygulamanın ardından 5 dakika kadar sonra yıkayın. Maske cildinizi beyazlatır ve ölü tabakayı ciltten atmakta faydalı olur. Sivilce ve sivilcelerden kalan izlere de oldukça iyi gelen bir maske uygulamasıdır. Yüz beyazlatıcı maskeyi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz. Cildiniz beyazlamaya başladıktan sonra 2 ila 3 hafta da 1 kez uygulayabilirsiniz.

 1. Yüz Beyazlatma Maskesi
 • 1 çay bardağı kadar pirinç
 • 1 su bardağı kadar su

Pirinçlerimizin üzerine 1 su bardağı kadar su ilave ediyoruz. Pirinç ve su karışımımızı bir gece boyunca bu şekilde bekletiyoruz. Ertesi gün yüzünüzü bu su ile yıkayabilirsiniz. 1 saat kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayınız. Pirinç cilt renginizin açılmasını sağlayacaktır. Pirinç, Hintli kadınların güzellik sırları arasında yer almaktadır. Pirinç maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ