Dolar giderek düşüyor

  • 20 Mayıs 2015
  • 445 kez görüntülendi.
Dolar giderek düşüyor

Piyasa uzmanları yurt dışından çok olumsuz haber gelmediği takdirde doların 2,50 – 2,55 lirada kalacağını belirtiyor.

SEÇİM SONRASI 2,50’NİN ALTINA İNEBİLİR

Seçim sonuçlarından tek parti iktidarı çıktığı takdirde ise geçtiğimiz ay 2,74 seviyesini gören doların 2,50’nin de altına inebileceği yönünde yorumlar var.

DOLAR ZİRVEDEN DÜŞÜYOR

Türk lirası geçen haftayı 3,5 yılın en yüksek haftalık yükselişiyle tamamlarken, bu haftaya da güçlü başladı. Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında değer kaybederken, Türk lirası pozitif ayrıştı ve kayıp yaşamadı.

ARTIK ABD’NİN KÖTÜ VERİLERİ BİZİM İÇİN İYİ

ALB Forex Analisti Enver Erkan da ABD’den gelen kötü verilerin yurt çindeki havanın iyimser olmasına katkıda bulunduğuna dikkat çekti. Erkan şöyle konuştu: “ABD’den gelen son veriler gelişmekte olan ülke kur sepetinde yeniden ‘kötü veri iyidir’ algısını yeşertti. Bu nedenden dolayı ABD’den gelecek her olumsuz veri, kurda aşağı yönlü baskıyı artırabilir. Ancak içerideki makro veriler ve mevcut riskler bu hikayeyi desteklemiyor.

Yani TL’deki olumlu eğilimin yarattığı piyasa algısı, ekonomi açısından olumlu bir hikaye neticesinde meydana gelmemiştir. Kurda 2,55 ve 2,50 lira psikolojik anlamda geri çekilmelerde piyasanın destek kabul edeceği yerlerdir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ