Endonezya’da genç çiftlere kırbaç cezası

  • 13 Haziran 2015
  • 599 kez görüntülendi.
Endonezya’da genç çiftlere kırbaç cezası

endonezya

Endonezya’nın şeriatla yönetilen Açe bölgesinde üç çift, yaklaşık bin kişinin önünde kırbaçlandı. AFP haber ajansı, üniversite öğrencisi olduğu belirtilen gençlerin, birlikte yalnız başlarına zaman geçirdikleri için cezalandırıldıklarını belirtti.

İNCE SOPALARLA KIRBAÇLANDILAR

Bölgenin başkenti Banda Açe’deki bir meydanda kırbaçlanan gençlerin yaşlarının, 18 ila 23 arasında değiştiği açıklandı. Hint kamışından yapılan ince sopalarla dövülen çiftlerin dışında, 40’lı yaşlarındaki bir kadının ise zina yaptığı gerekçesiyle kırbaçlandığı belirtildi.

DÖRT KIRBAÇTAN SONRA BAYILDI

AFP’nin haberine göre; kadınlardan biri, dört kez kırbaçlandıktan sonra bayıldı. AFP’ye konuşan Rıdvan isimli bir yerel yetkili, “Umarım kırbaçlanan bu kişiler hatalarını anlayıp pişman olacak ve tövbe edecekler” dedi.

2001’de özerklik kazandıktan sonra şeriat kanunlarıyla yönetilmeye başlanan Açe’de; eşcinsel ilişki, kumar ve alkolün cezası kırbaç. Banda Açe kentinde, geçtiğimiz günlerde de kadınların, yanlarında kocaları ya da bir erkek akrabaları olmadan gece saat 11’den sonra ‘eğlence noktaları’na gitmesi yasaklanmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ