Erdoğan Nissibi Köprüsü’nün açılış töreninde konuştu

  • 21 Mayıs 2015
  • 819 kez görüntülendi.
Erdoğan Nissibi Köprüsü’nün açılış töreninde konuştu

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin üçüncü büyük köprüsü olan ve Adıyaman-Kahta-Siverek-Diyarbakır’ı birbirine bağlayacak Nissibi Köprüsü’nün açılış töreninde konuşma yaptı.

UZUNLUĞU 610 METRE

Projesini Türk mühendis ve mimarların ‘gergin eğik kablo askılı köprü’ tipinde hazırladığı Nissibi Köprüsü’nün orta açıklığı 400 metre, toplam uzunluğu 610 metreden oluşuyor. 96 metre yüksekliğinde pilonları, 24 buçuk metre genişliği olan köprü Adıyaman-Kahta-Siverek-Diyarbakır’ı birbirine bağlayacak.

NİSSİBİ KÖPRÜSÜ’NDEN KARELER

MASTİK ASFALT UYGULAMASI

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde olduğu gibi Nissibi Köprüsü’nde de mastik asfalt uygulaması yapılacak.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

BU YATIRIM 97 TRİLYON

“Bu yatırım 97 trilyon. Size feda olsun. Önümüzdeki 7 Haziran seçimleri çok önemli ya eski Türkiye galip gelecek ya yeni Türkiye.

Burada ben şu anda bir farklılık görüyorum. Burada eski Türkiye var ama tam ortadan da yeni Türkiye geçiyor. Öyle temeli at ortada bırak, bizim kitabımızda böyle şey yok. İşte 2012-2015.

BAŞLARIZ, TARİH VERİRİZ VE BİTİRİRİZ

Başlarız, tarih veririz bitiririz. Burada öyle mutluyum ki bir tarafta Adıyaman bir tarafta Siverek öbür tarafta Diyarbakır bütün bu üçgeni birbirine bağlayan bir kavşak noktasının köprüsü ve Fırat’ın üzerinde Atatürk Barajı’nın üzerinde Nissibi köprüsü.

Birileri çıkıyor bakıyorsunuz aman yarabbi kuru sıkı atıyorlar. Bu ülkede sosyal sigortalar kurumunun hastanelerini karlıyken zarar ettiren ve pislikten geçilemez hale getiren sizler nasıl olacakta yahu bu ülkede böyle kuru sıkı.

Bakıyorsunuz 40-50 milyar dolarlardan bahsediyorlar. Bunlar herhalde hayatlarında para filan saymadılar. Bunu biz söylersek olur da ama sizin söylemeniz mümkün değil. Biz çünkü yaptık.

YARIN BİR MÜJDE DUYABİLİRSİNİZ

Kaynak Diyanet İşleri Başkanı’nın Mercedes’i diyorlar. Altlarında spor arabalardan geçilmiyor ha.

Yarın bir müjde duyabilirsiniz. Bu müjde diyanet işleri başkanımızla alakalı olacak. Çünkü Bosna Hersek’ten dönerken dedim ki sözüm var açıklamayacağım tamam, cumadan önce açıklamayacağım.

Bu ülkede diyanet işleri başkanına bu denli saldırmayı kendine adeta sandıkta yol olarak telakki eden, terör örgütünü arkasına alan siyasi anlayışa benim ne Kürt, ne Arap, ne Zaza kardeşlerim, Türk’ü Arnavut’u, Laz’ı hiç birisi prim vermeyecek.

BİZİM TEK KABEMİZ VAR

Şimdi bu HDP ne diyor? Bizim Kabe’miz Taksim’dir diyor. Bizim tek Kabemiz var o da Mekke’de.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ