Erdoğan’ın ASELSAN açılışı konuşması

  • 16 Mart 2015
  • 598 kez görüntülendi.
Erdoğan’ın ASELSAN açılışı konuşması

Aselsan Merkezi’nin açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllarca verilen emeklerin heba olmasını ve Türkiye’ye dayatılan sistemi eleştirdi. “Yıl oldu 2015 biz hala yerli otomobil için kapı kapı dolaşıyoruz.” diyen Erdoğan şöyle konuştu;BU MİLLET YILLARCA BİRİKİMLERİNİ YURT DIŞINA HARCADI

“Üretim için ürkek olanlar ithalat için çok cesurlar. Bu millet çok zor şartlarda kazandığı birikimlerini yıllarca yurt dışından alınan uçaklara, tanklara harcadı.

ALTAY TANKIMIZIN SERİ ÜRETİMİNE BAŞLIYORUZ

Altay tankımızın seri üretimine yakın zamanda başlıyoruz. Atak helikopteri seri üretime geçti. 2023 yılında savunma sanayisi alanında dışa bağımlılığımızı ortadan kaldıracağız.”


Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

ASELSAN İFTİHAR KAYNAĞIMIZ

“Aselsan başarılarıyla iftihar kaynağımız olmaya devam ediyor. Nuri Demirağ’ı biliyorsunuz. Kendisi ülkemizde demiryollarını yapan şahıs. Bu ülkenin madem uçağa ihtiyacı var bunu ben yaparım diyor.

Atatürk Havalimanı’nın olduğu araziyi satın alıp uçak pisti olarak kullanıyor. Şu an Deniz Müzesi’nin olduğu yere de ikmal yeri açıyor. Türk Hava Kurumu’nun verdiği bir siparişi yapıyor. Uçak hayvanlar için açılan çukura düşüyor. Kimse sipariş vermediği gibi yurtdışına satış yapmasına da izin verilmiyor. Sonunda 1950’de fabrikaya kilit vuruluyor, uçaklar da hurdaya veriliyor.

Aynı şekilde tank üretimine teşebbüs etmişiz. Bu teşebbüste de gerekli sipariş verilmiyor. Devrim arabasının başına neler geldiğini biliyorsunuz.

BUNLAR GÜÇLÜ TÜRKİYE’DEN KORKUYOR

Türkiye 1930’lardan 2000’lere kadar süren yanlışları bundan sonra yapmayacak. Bunlar güçlü Türkiye’den korkuyor.

Artık eski Türkiye yok, şimdi Yeni Türkiye var. Milletimizin desteğiyle bu saldırılar amacına ulaşamadı.

Türkiye, dünyada sıcak çatışmaların en çok yaşandığı bölgede yer alıyor.

UÇAĞIMIZI, TANKIMIZI YERLİ YAPACAĞIZ

Uçağımızı, tankımızı yüzde yüz yerli olarak yapacağız. Daha önce darbeyle ülkemizi geriletmek isteyenler önce Gezi olayları ardından da 17-25 Aralık darbesiyle ülkemize sekte vurmak istedi. Bu çeteye karşı içeride ve dışarıda mücadelemiz sürecek.

Türkiye, etrafındaki yangına rağmen sukunetin merkezi olmuştur. İnsanlık dün Halepçe’ye sessiz kalmıştı. Bugün de Halep’e sessiz. O gün 500 bin Kürt kardeşlerimize kapılarımızı açtık.

Türkiye olarak tüm bu gelişmeler karşısında diplomatik hamlelerin yanında askeri gücünü de göstermeli.

1974’te Kıbrıs harekatında dost ülkeler bize sırtını döndü ya. Hani telsizlerimiz çalışmadı ya. İyi ki de çalışmadı. Sonra Aselsan kuruldu.

Bizim savunma sanayisi ihtiyaçlarımız için dışarı verecek tek kuruşumuz olmamalı.

Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ