Erken yaşlanma hastası genç yardım bekliyor

  • 16 Mart 2015
  • 424 kez görüntülendi.
Erken yaşlanma hastası genç yardım bekliyor

vergi.jpg

Banaz’ın 31 Ağustos Mahallesi’nde yaşayan Hakkı – Ulviye Arıkan çiftinin iki çocuğundan biri olan Orhan Arıkan’ın doğuştan erken yaşlanma hastası olduğu belirlendi. Yaşı ilerledikçe bu hastalığına bağlı olarak fıtık, solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği, kalp, bağırsak ve göz rahatsızlığı gibi hastalıklarla da mücadale etmeye başlayan Arıkan, ilkokuldan sonra eğitimini de sürdüremedi.

YARDIM BEKLİYOR

Belediyeden emekli işçi olan ve üç kez beyin tümörü nedeniyle ameliyat geçiren Hakkı Arıkan, oğlunun tedavisiyle uğraşırken kendi derdini unuttuğunu belirterek, “Oğlum Orhan, progeria hastası. Yıllardır gitmediğimiz hastane kalmadı. Eşimin psikolojisi, oğlumun ve benim rahatsızlığım nedeniyle çökmüş durumda. Oğlumuz gün geçtikçe gözümüzün önünde eriyor. 16 yıldır tedavisi için eşimle birlikte hastaneler arasında adeta mekik dokuyoruz. Oğlum, tedavisinin devam ettiği İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sık sık gidip gelmek zorunda. Otobüslerde enfeksiyon kapma riski var. Bu nedenle tedavisi için İzmir’e otobüs veya bir başta toplu taşıma aracı ile gitme şanmız çok az. Sürekli otomobille getirip, götürüyoruz. Otomobilimiz de eski olduğundan sık sık yollarda kalıyoruz. Emekli maaşımla, bunun üstesinden gelmem de zor. Oğlumun yurt içinde ve yurt dışında tedavisi için yardımcı olunmasını istiyoruz” dedi.

“ÇOCUKLUĞUMU YAŞAYAMADIM”

Orhan Arıkan ise, “Hastalığım nedeniyle çocukluğumu yaşayamadım. Yaşıtlarım, sokakta koşup oynarken ben eve kapanıp, yatmak zorunda kaldım” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ