Esenler’deki imar sorunları çözülüyor

  • 20 Mart 2015
  • 388 kez görüntülendi.
Esenler’deki imar sorunları çözülüyor

esenler

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Tuna Mahallesi’nde imar sorunu bulunan vatandaşlarla Esenler Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Toplantıda, Tuna Mahallesi 455 Parsel ve 950 Ada 3, 4 ve 5 Parsellerin imar sorunları ve çözüm alternatifleri konuşuldu.

VATANDAŞ KARARI KENDİSİ VERECEK

Toplantıda, söz konusu bölgede bulunan 50 adet binanın yenilenmesi ve tapu problemlerinin çözümü noktasında vatandaşlara alternatifler sunuldu. Buna göre; bölge riskli alan ilan edilerek kentsel dönüşüme gidilecek ve kentsel dönüşüm projesi hazırlanacak ya da İmar Kanunu’na göre yapılacak iş ve işlemler ile sorunlar çözüme kavuşturulacak.

Her iki önerinin de kendi içinde avantaj ve dezavantajlar barındırdığını ifade eden bölge sakinleri, Esenler Belediyesi’nin bu konuda kendileriyle istişarede bulunmasından son derece memnun olduklarını belirterek, bu anlayışla Esenler’in bütün sorunlarının tek tek çözüleceğini söylediler.

GÖKSU: HALKIMIZIN YANINDAYIZ

Tuna Mahallesi’ndeki imar sorunlarının çözümü noktasında toplantıların devam edeceğini ve bu toplantılar sonucunda hak sahiplerinin alacağı karara göre hareket edeceklerini ifade eden Başkan Göksu, “Biz halka rağmen değil, halkın yanında rehber olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu konuda hak sahiplerinin verecekleri karara göre bir yol haritası belirleyerek çalışma planı oluşturacağız” diye konuştu.

Hali hazırda tarla vasfında olan bu parsellerde 50 adet bina ve bu binalarda yaklaşık 300 adet daire bulunuyor. İmar izni ve mühendislik hizmeti alınmadan, ruhsatsız olarak inşa edilen bu binalar, kullanım sürelerini doldurdukları gibi olası bir depremde yüksek hasar riski de barındırıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ