Eski CIA ajanı Marilyn Monroe’yu ben öldürdüm dedi

  • 15 Mayıs 2015
  • 654 kez görüntülendi.
Eski CIA ajanı Marilyn Monroe’yu ben öldürdüm dedi

Amerikan Hükümetinin 1959- 1972 yıllarında suikast düzenlendiği isimler arasında Monroe’nun da adını veren Hodges, ‘Ülkenin güvenliğini tehdit eden’ birçok kişiyi CIA tarafından verilen emirle ‘ortadan kaldırdığını’ açıkladı.

AMERİKA’NIN GÜVENLİĞİ İÇİN TEHDİTTİ

Taraf’ta yayımlanan habere göre, CIA’deki aktif çalışma hayatı boyunca öldürdüğü tek kadının Mariyn Monroe olduğunun altını çizen Hodges, Monroe’yu öldürdüğü için pişmanlık yaşamadığını, ünlü yıldızın Amerika’nın güvenliği için o dönem ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirtti.

FİDEL CASTRO İLE İLİŞKİSİ VARDI

Hudges Monroe suikastını şöyle anlattı; “Elimizde o dönem Marilyn Monroe’nun yalnız Kennedy ile değil Fidel Castro ile de ilişkisi olduğunun bilgisi vardı. Dönemin CIA üst düzey yetkilisi Jimmy Hayworth bana Monroe’nun derhal ortadan kaldırılmasını ve ölümüne intihar süsü verilmesi gerektiğinin emrini verdi.”

Hodges, Monroe’nun yanı sıra CIA’ın 1959 – 72 yılları arasında suikast düzenlediği isimlerin ağırlıklı olarak sendika üyeleri, aktivistler ve gazeteciler olduğunu da açıkladı. Hodges’ın itirafları üzerine FBI soruşturma başlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ