Fed Bej Kitap raporunu yayımladı

  • 04 Haziran 2015
  • 460 kez görüntülendi.
Fed Bej Kitap raporunu yayımladı

FED

Fed, ABD iş dünyasının nabzını tutan araştırması “Bej Kitap”ın haziran sayısını yayımladı.

Fed’in 12 şubesinin görev alanlarındaki ekonomik aktivitelerle ilgili tespitlerin yer aldığı araştırma raporu, Richmond, Şikago, Minneapolis ve San Francisco bölgelerinin ‘ılımlı’, New York, Philadelphia, Cleveland, Kansas City ve St.Louis bölgelerinin ise ‘sınırlı’ büyüme gösterdiğini ortaya koydu.

EKONOMİK ŞARTLARIN YAVAŞLADIĞI TEK BÖLGE

Öte yandan, Boston bölgesinden gelen raporlar karışık sinyaller verirken, Atlanta bölgesindeki şartlar değişim göstermedi. Dallas ise ekonomik şartların yavaşladığı tek bölge olarak dikkati çekti.

PETROL VE DOĞALGAZ SEKTÖRLERİNDE GERİLEME

Raporda, petrol ve doğalgaz sektörlerine ilişkin faaliyetlerin gerilemeye devam ettiği vurgulanırken, güçlenen doların ülke genelindeki bazı endüstrilere olumsuz etkisinin sürdüğü belirtildi. Sanayi üretiminin ise Dallas ve Kansas City bölgeleri haricinde sabit kaldığı ya da arttığı kaydedildi.

OTOMOBİL TALEBİNİN ARTIŞI

Rapordaki olumlu noktalardan bir diğeri ise perakende satışlar ve otomobil talebinin birçok bölgede artış göstermesiydi. Ayrıca, inşaat faaliyetlerinin birçok bölgede iyileştiği ve ev fiyatlarının artışını sürdürdüğü ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ