Fransa’da üyeliği askıya alınan baba Le Pen konuştu

  • 05 Mayıs 2015
  • 400 kez görüntülendi.
Fransa’da üyeliği askıya alınan baba Le Pen konuştu

Marine Le Pen, dün bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, babasının bundan sonra parti adına konuşmasını istemediğini söylemişti. Marine Le Pen’in çağrısı üzerine parti merkezinde toplanan parti disiplin kurulu Jean-MarieLe Pen’in üyeliğinin askıya alınmasını kararlaştırdı.

Kızıyla arasındaki kriz nedeniyle üyeliği askıya alınan 86 yaşındaki baba Le Pen, Fransız Europe 1 radyosunda soruları yanıtladı.

“KIZIMI REDDEDİYORUM”

Üyeliğinin askıya alınmasını “ihanet” olarak değerlendiren Le Pen, FN lideri kızıyla arasındaki köprüleri tamamen attığını belirterek, “Kızınızı reddediyor musunuz?” sorusuna da “Kesinlikle” yanıtını verdi.

Le Pen, kızı Marine Le Pen’in soyadını taşımasından utanç duyduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

BENİM SOYADIMI TAŞIMASINDAN UTANÇ DUYUYORUM

Onun benim soyadımı taşımasından utanç duyuyorum. Dilerim ki bir an evvel evlenir ve soyadını değiştirir. Bundan sonra FN Liderinin Le Pen soyadını taşımasını istemiyorum. Ona diyorum ki bir an evvel evlen ve soyadını değiştir. İçim ancak böyle rahatlayacak.”

“KOMPLOYA KURBAN GİTTİM” DEDİ

Le Pen, komploya kurban gittiğini iddia ederek, tüm gücüyle adaletin yerini bulması için savaşacağını, bu süreçte parti üyelerinin de Marine Le Pen’in gerçekte kim olduğunu öğreneceklerini söyledi.

Kızının 2017’de cumhurbaşkanı olmasını hala isteyip istemediği yönündeki soruya ise “Şimdilik hayır” yanıtını veren Le Pen, “Eğer bu ahlaki prensiplere sahip biri, 2017’de seçimi kazanır da ülkeyi yönetirse bu Fransa devleti için skandal olacaktır” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ