iPhone’da batarya ömrünü uzatmanın 3 önemli yolu

  • 06 Nisan 2015
  • 399 kez görüntülendi.
iPhone’da batarya ömrünü uzatmanın 3 önemli yolu

ENSONHABER/TEKNOLOJİ

Amerika merkezli teknoloji devi Apple’ın ürünleri iPhone’larda kullanıcıların en büyük sorunlarından biri batarya ömrü oluyor.

Piyasadaki tüm akıllı telefonlarda yaşanan bu batarya önrü konusunda özellikle iPhone’larda batarya ömrünü uzatmanın 3 önemli yolu bulundu. Daha önce söylenen, “ekran parlaklığını kıs, hücresel veriyi kapat” gibi yöntemlerin aksine daha noktasal atışlar yaparak batarya ömrünü uzatabiliyorsunuz.

2 NOKTASAL ÖZELLİK

Öncelikle Ayarlar sekmesinden, Erişilebilirlik‘e giriyorsunuz. Erişilebilirlik seçeneğinde bulunan Kontrastı Artır‘a girerek Saydamlığı Azalt‘ı açık hale getiriyorsunuz. Ardından aynı menüde bulunan Beyaz Noktayı Azalt seçeneğini de açıyorsunuz.

NANO SIM KARTIN ÖNEMİ

iPhone’larda batarya ömrünü uzatmanın bir diğer önemli yolu ise, telefonda kullanılan SIM karttan geçiyor. Bilindiği gibi iPhone’larda nano SIM kartlar kullanılıyor. Ancak birçok kullanıcının orjinal nano SIM kart yerine kullandığı kesme SIM kartlar kullanıyor. Bu kesme SIM kartlar telefonlara başta batarya ömrü olmak üzere birçok konuda zarar veriyor.

Bu yüzden başta Apple yetkilileri olmak üzere bu konuda tüm uzmanlar, orjinal nano SIM kartları öneriyor..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ