Irak kaçan askerlerin ardından gönüllü asker arıyor

  • 20 Mayıs 2015
  • 535 kez görüntülendi.
Irak kaçan askerlerin ardından gönüllü asker arıyor

ırak

IŞİD’in, Irak’ın başkenti Bağdat’a 110 kilometre uzaklıktaki Ramadi’de kontrolü tamamen ele geçirdiği bildirildi. Şehirde katliam yaşanırken son 3 günde aralarında askerlerin de bulunduğu çok sayıda kişinin Ramadi’den kaçtığı bildirildi.

TOPLAM 25 BİN KİŞİ RAMADİ’DEN KAÇTI

Irak parlamentosuna bağlı İnsan Hakları Komiserliği Üyesi Mesrur Asud, IŞİD’den kaçan ailelerden birçoğunun başkent Bağdat çevresine geldiğini söyledi. Asud, evlerini terk eden bu insanların, gıda ve insani yardıma ihtiyaç duyduğunu belirtti. Birleşmiş Milletler de Ramadi’den kaçanların sayısının 25 bin olduğunu açıkladı.

Ramadi şehrinden kaçan Irak askerleri VİDEO

KAÇAN ASKERLERİN ARDINDAN GÖNÜLLÜ ARANIYOR

Irak hükümeti ise kaçan askerlerin ardından IŞİD’e karşı mücadele ve Ramadi şehrini geri almaya yardım etmek için gönüllülere çağrı yaptı. Açıklamada Batı Anbar eyaletinde asker ihtiyacını doldurmak için gönüllülerin gerekli olduğu belirtildi.

IRAK’TA STRATEJİK BİR NOKTA

El-Enbar vilayetine bağlı Ramadi, Irak’ı Suriye ve Ürdün’e bağlayan önemli bir geçiş noktasında bulunuyor. Şehrin çoğunluğunu ise Sunniler oluşturuyor. Şehirde insanların daha güvenli bölgelere kaçtığı belirtiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ