İran’dan Suudi Arabistan’a nota

  • 26 Mayıs 2015
  • 532 kez görüntülendi.
İran’dan Suudi Arabistan’a nota

iran

İran’ın, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun Yemen’e düzenlediği hava saldırılarında, Sana’daki büyükelçilik binası yakınına düşen iki füze nedeniyle, Suudi Arabistan maslahatgüzarını Dışişleri Bakanlığı’na çağırıp nota verdiği bildirildi.

UYARIDA BULUNULDU

İran Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Suudi Arabistan maslahatgüzarına Tahran’ın olaya ilişkin şiddetli itirazının iletildiği, diplomatların ve diplomatik binaların dokunulmazlığı ve güvenliği konusunda uyarıda bulunulduğu belirtildi.

SONUÇLARDAN SORUMLU OLACAKLAR

Görüşmede, Suudi Arabistan ile koalisyona katılan diğer ülkelerin, “Diplomatların güvenliği hususunda uluslararası sorumluluklarını göz ardı etmeleri durumunda doğacak sonuçlardan sorumlu olacakları” uyarısında bulunulduğu kaydedilmişti.

2 FÜZE BİNA YAKINLARINA İSABET ETTİ

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun Yemen’e düzenlediği hava saldırılarında, 2 füzenin Sana’daki İran büyükelçiliği binası yakınlarına isabet ettiği ifade edildi.

İRAN, ARABİSTAN’A NOT VERDİ

Koalisyonun Yemen’e düzenlediği hava saldırılarında, nisan ayında da bir füzenin İran büyükelçiliği yakınlarına isabet ettiği belirtilmiş o dönemde de İran, Suudi Arabistan’a nota vermişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ