IŞİD’e karşı 800 asker Ramadi’ye gönderildi

  • 05 Haziran 2015
  • 433 kez görüntülendi.
IŞİD’e karşı 800 asker Ramadi’ye gönderildi

ASKER

Irak Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İçişleri Bakanlığı’na bağlı Federal Polis Merkezi, terör örgütü IŞİD’e karşı savaşmak için Enbar’ın kent merkezi Ramadi’ye özel eğitim almış 800 asker gönderdi” ifadelerine yer verildi.

ÖZEL YETİŞTİRİLDİLER

Açıklamada, askerlerin yoğun eğitim aldıkları, bununla beraber keskin nişancılık, sokak savaşı, bomba imha ve korunaklı askeri kışlalara sızma operasyonu gibi alanlarda özel yetiştirildikleri belirtildi.

Öte yandan, Irak’ta güvenlik güçleriyle IŞİD arasındaki çatışmalar, kimi bölgelerde şiddetlenerek devam ederken, Enbar’ın Garma kasabasında, ordu birliklerinin ilerledikleri aktarıldı.

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Iraklı ordu ve Haşdu’ş Şa’bi güçleri, Enbar’a 53 kilometre uzaklıktaki Garma’nın stratejik geçiş güzergahı olan Yabani Köprüsü’ne doğru ilerleyişini sürdürüyor. Şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgede karşılıklı kayıplar var.

Enbar vilayetinin güneybatısında yer alan Garma, 2005-2007 yıllarında, Irak’ın, ABD’lilere karşı direniş gösteren en şiddetli bölgesi haline gelmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ