Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısı konuşması

  • 17 Mart 2015
  • 478 kez görüntülendi.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısı konuşması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’te düzenlenen grup toplantısında partililere sesleniyor.

“SEÇMEN KÜTÜKLERİNE BAKALIM”

İşte CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları;

İlk çağrım şu olacak. Seçmen kütükleri yayınlandı. Bir yurttaş olarak seçmen kütüklerine bakalım adımız yoksa derhal kaydımızı yapalım. Çünkü efendim zaman geçti bakamadık diye bir gerekçe üretmeyelim. Bütün yurtseverlere, demokrasi sevenleri sesleniyorum. seçmen kütüklerimize bakalım. Seçimler şu an üniversitelerde de yapılıyor. İstanbul Üniversitesi’nde rektör seçimi yapıldı. Hep sandık diyorlar ya bakalım sandık iradesine ne kadar saygı gösterecekler.

TÜİK’İN AÇIKLADIĞI İŞSİZLİK ORANLARI

Türkiye iyi yönetilmiyor. TÜİK yeni işsizlik oranlarını açıkladı. Son açıklanan rakamlar işsizlik oranı yüzde 10,9’a çıktı. 2001’de ekonomik kriz yaşamıştık işsizlik oranı yüzde 8,3’tü. Her şeyin iyi gittiğini söyleyen bu iktidar döneminde işsizlik oranı 10,9. Son dört yılın en yüksek rakamı.

ÖNCE KENDİ ÜLKENDEKİLERE İŞ BUL

Gençler işsiz ama onların gençleri işsiz değil. Gençlerdeki işsizlik oranı yüzde 20,2. Her 5 gençten biri işsiz. kadınlarda bu oran çok daha yüksek. Bir de Davutoğlu çıkmış yabancılara iş vereceğiz diyor. Önce kendi ülkendeki işsizlere iş bul. Gençlere sesleniyorum. bu iktidar senin iktidarın değildir. Bu iktidar kendi çocuklarına iş veren bir iktidardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ