Kemikliburun parkı projelendiriliyor

  • 19 Mart 2015
  • 553 kez görüntülendi.
Kemikliburun parkı projelendiriliyor

proje

Mevlanakapı Mahallesi Kemikliburun Sokağı üzerinde bulunan 7 bin 555 metrekarelik alan, Fatih Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yeni bir park olarak düzenlenmek üzere projelendiriliyor.

PARKIN İÇİNDE BİRÇOK FONKSİYON YER ALACAK

2013 yılında kamulaştırılan kağıt fabrikasının istimlak edilmesiyle elde edilen Kemikliburun bölgesinde yapılacak projelendirme ile Fatihlilerinin dinlenme, fiziksel ve sosyal aktivitelerine olanak sağlayacak birbirinden farklı fonksiyon alanlarının hizmete sunulması planlanıyor.

Parkın içerisinde yürüyüş ve koşu parkurları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, jimnastik istasyonları, spor sahaları, oturma ve dinlenme alanları, kafeterya, bitki gösteri alanları, süs havuzları gibi birbirinden estetik ve nitelikli fonksiyonlara yer verilmesi planlanıyor. Sur diplerinde ilerleyen dönemlerde yapılacak kamulaştırma çalışmalarının sonucunda elde edilecek alanların da proje alanına katılmasıyla, birbiriyle bağlantılı ve uyumlu olacak şekilde sur boyunca kontrollü, estetik ve işlevsel düzenlemelerin yapılması hedefleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ