Kentsel dönüşüm için platform kuruldu

  • 21 Mart 2015
  • 402 kez görüntülendi.
Kentsel dönüşüm için platform kuruldu

fikirtepe

Kentsel dönüşümün pilot bölgesi Kadıköy Fikirtepe’de proje üreten müteahhitler, sorunlarını çözmek için kolları sıvadı. Mart ayı başında Ankara’ya giderek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bir araya gelen sektör temsilcileri, sorunların en ince detayına kadar tespit edilmesi ve çözüme kavuşturulmasını sağlamak için yeni bir platform oluşturdu.

İLK İŞ FİKİREPE’YE ÖNERİ HAZIRLAMAK

Teknik Yapı, Nuhoğlu, Emay, Vartaş, Anka, SRP Yapı, Haldız, Erşat Müşavirlik, Selka-NSK ve Baysaş İnşaat’ın katılımıyla oluşturulan platform çatısı altında kurulacak komisyonlar, bölgedeki hak sahiplerinin mağduriyetini engellemek, yatırımcının ve yapı adalarının problemlerini çözmek, altyapı planlama problemlerine katkıda bulunmak için kamu kurumlarıyla sağlıklı iletişim kuracak. Platformun ilk icraatı ise Fikirtepe’ye master plan için öneriler hazırlamak olacak.

EKER LİDERLİK EDECEK

Ankara’dan sonra İstanbul Kadıköy Kozyatağı Hilton Oteli’nde gerçekleştirilen ikinci toplantıda Fikirtepe’nin problemlerinin çözümüne katkı sağlamak için ortak karar alan müteahhitler, bu kapsamda görev dağılımı yaptı. Platformun başkanlığına Emay İnşaat Kentplus Kadıköy Projesi’nin CEO’su Özkan Eker seçilirken, icra kuruluna da Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Vartaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata ve Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın getirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ