Kılıçdaroğlu’ndan Gezi gençliğine övgüler

  • 16 Mart 2015
  • 407 kez görüntülendi.
Kılıçdaroğlu’ndan Gezi gençliğine övgüler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Birileri gençleri ayırıyor ‘bizim gençlerimiz, onların gençleri’ diye. Ben buradan bütün gençlere söz veriyorum: hiçbir ayrım yapmayacağım” dedi.

(Gezi’de otobüsler yakılmış, sokaklar savaş alanına dönmüştü)

CHP Ankara Gençlik Kolları’nın düzenlediği, “Onurlu Yaşayanların Konseri” Ankara Arena’da gerçekleştirildi. Etkinliğe CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, partililer ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte, hayatlarını kaybeden Ahmet Atakan, Ethem Sarısülük, Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz, Medeni Yıldırım ve Abdullah Cömert’in aileleri de yer aldı.


(Kılıçdaroğlu, Gezi eylemleri başladıktan günler sonra Taksim’e çıkmıştı)

DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR

Konserde gençlere seslenen Kılıçdaroğlu , “Ben de yürekten inanıyorum, devrim şehitleri ölümsüzdür” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

GEZİ’NİN GENÇLERİ ONURUMUZDUR

“Sevgili gençler; güzel eğlenin, hayatın bütün renklerini tadın, gelecek sizindir, umudumuz sizsiniz, Türkiye’nin geleceği sizsiniz. Türkiye’nin vicdanı, ideali, umudu sizsiniz. Birileri gençleri ayırıyor, ‘bizim gençlerimiz, onların gençleri’ diye. Ben buradan bütün gençlere söz veriyorum: hiçbir ayrım yapmayacağım. Bütün gençleri bağrıma basıyorum. Gezi’nin gençleri bedel ödediler, o bedel sizin geleceğiniz için ödenen bir bedeldir. O bedel, Türkiye’nin geleceği için ödenen bir bedeldir. O nedenle Gezi’nin gençleri bu ülkenin onurudur, o nedenle diyoruz ki: Gezi’nin gençliği dünyadaki onurumuzdur.Gençleri unutmamızın en güzel göstergesi işte karşımızdadır; ‘Denizlere sözümüz, devrim olacak’ diyor. Nasıl unutmadıysak asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ