Kılıçdaroğlu’ndan yokusulluğu bitirme vaadi

  • 23 Mart 2015
  • 354 kez görüntülendi.
Kılıçdaroğlu’ndan yokusulluğu bitirme vaadi

kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya İş Konseyi Liderler Konferansı’na katıldı.

“YOKSULLUK SIFIRLANACAKTIR”

Konferansta konuşan Kılıçdaroğlu, “Bizim için dünyanın ilk 10 ekonomisine girmek yeterli bir hedef değil. Biz, insani gelişmişlik sıralamasında da ilk 20 ülkeden biri olmak istiyoruz. Ben söz veriyorum; 4 senelik CHP iktidarında Türkiye’de yoksulluk sıfırlanacaktır, kimse yoksul olmayacaktır” dedi. Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;

“VASAT BİR TÜRKİYE ASLA İSTEMİYORUZ”

“Ne yazık ki Türkiye gücünden ve imkanlarından tam olarak yararlanamıyor. CHP Genel Başkanı olarak benim Türkiye vizyonumda başarısızlığa yer yok. Ben, huzurla yaşanan, dünya ile rekabet edebilecek donanımlı bireyleri bulunan, üreten, ürettiren, yeni buluş ve fikirler ortaya koyan Türkiye istiyorum. Ben yatırımın önünde engeller çıkaran, girişime zincirler koyan, kendi emekçilerini yokluğa ve yoksulluğa mahkûm eden devlet yapısı değil; işleyen, çalışan, hayatı kolaylaştıran, insanlarını koruyan devlet istiyorum. Orta seviyede, orta gelir tuzağına kapılmış, her alanda vasat Türkiye asla istemiyoruz. Biz, dünyanın gelişmiş ülkeleri ile yarışan bir Türkiye olmayı istiyoruz.


“DÜNYANIN İLK 10 EKONOMİSİNE GİRMEK YETERLİ BİR HEDEF DEĞİL”

Bizim için dünyanın ilk 10 ekonomisine girmek yeterli bir hedef değil. Biz, insani gelişmişlik sıralamasında da ilk 20 ülkeden biri olmak istiyoruz. Türkiye şu an dünyanın en büyük 19. ekonomisi ama insani gelişmişlikte 190 ülke içinde 69. sırada. Gencecik ve dinamik nüfusu, görkemli tarihi ile ve iyi konumu ile Türkiye bu yere layık değil. Türkiye; baskı rejimi, insan haklarının ihlalleri, yoksulluk ve işsizlikle anılan ülke olmayı hak etmiyor.”


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ