Kremlin Sarayı 89 kişinin Rusya’ya girişini yasakladı

  • 30 Mayıs 2015
  • 533 kez görüntülendi.
Kremlin Sarayı 89 kişinin Rusya’ya girişini yasakladı

Avrupa ülkeleri Rusya’ya yaptırımlarını artırırken, Rusya da karşı uygulamalarla cevap vermekte gecikmiyor. Rusya’nın politikalarını tenkit ve iç işlerine müdahale eden, ülkedeki muhalif gruplarla işbirliği yapan ve maddi destek sağlayan kişilere ülkeye girme yasağı getirildi.

LİSTEDE ÖNEMLİ İSİMLER YER ALDI

Yasaklılar listesinde; Almanya’dan Birlik Grubu Başkan Yardımcısı Michael Fuchs ve Yeşil liderler Daniel Cohn-Bendit, CDU Dış Politika Uzmanı Karl-Georg Wellmann, Federal Savunma Bakanlığı Devlet Sekreteri Katrin Suder, Hava Kuvvetleri Müfettişi Bernd Posselt ve Avrupa Parlamentosu Yeşiller Partisi Başkanı Rebecca Harms yer aldı.

Avrupa ülkelerinden Rusya’ya giriş yasağı bulunanlar listesinde, İngiliz Milletvekili Malcolm Rifkind, Belçika eski Başbakanı Guy Verhofstadt, Çek Cumhuriyeti eski Dışişleri Bakanı Karel Schwarzenberg, Letonya eski Dışişleri Bakanı ve eski Avrupa Komiseri Sandra Kalniete, İngiliz diplomat ve istihbarat servisi MI6 eski Başkanı Robert John Sawers, Estonya Adalet Bakanı Urmas Reinsalu, İngiliz eski milletvekili Başbakan Yardımcısı Nick Clegg ve Polonya eski Başbakanı Jerzy Buzek’in isimleri bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ