Kuşadası bisiklet yolu projesine hız verildi

  • 19 Mart 2015
  • 470 kez görüntülendi.
Kuşadası bisiklet yolu projesine hız verildi

kuşadası

Kuşadası Kaymakamlığı’nın önderliğinde, GEKA’nın desteğiyle gündeme getirdiği iki proje için kapanış toplantısı Pine Bay Otel’de yapıldı. Toplantıda her iki fikir projesini çizen mimarlar sunumlarını yaptı. Projelerle ilgili bilgiler verdi.

Yapılan sunumlar sonrası söz alan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, projeyi duyduğu ilk günden bu yana heyecan içinde olduğunu, hayata geçirilmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapacaklarını ve gerekli desteği vereceklerini söyledi. Kayalı, “Bu projeyi ilk duyduğumdan beri heyecan içindeyim. Her türlü desteği vermeye, ne gerekiyorsa yapmaya hazırız, Kuşadası Belediyesi adına üzerimize düşeni yapmaya söz veriyorum. Bu yaza doğru Kesedağı’nı, Orman Bakanlığı’mızın izin verdiği kadarıyla mesire alanı olarak düzenlemesi adımlarını atacağız. Bisiklet yolunun bir bölümü hazır açılmış, burası çok küçük bir mali kaynakla düzenlenebilir. İnsanlarımızın daha çabuk benimsemesini sağlamak için bir an önce uygulamaya girmemiz lazım. Bu projeye katkıda bulunan tüm paydaşlarımıza ve emeği geçenlere Kuşadası Belediyesi adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘BU ŞEHİRDE YAŞAYAN HERKESİN SORUMLULUĞU VAR’

Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy ise konuşmasında kentte yaşayan herkesin, kente karşı sorumluluğu olduğunu söyledi. Aksoy, “Bu şehirde yaşayan simitçisinden başlayarak, emeklisine, memuruna, iş adamına, kaymakamına, belediye başkanına kadar, hepimizin bu şehre, bu güzel doğaya, zorunluluklarımız, görevlerimiz var.  İşte bu sorumlulukların hareketle arayış içindeyiz, bu şehre ne yapabiliriz? Bu arayışın sonucunda bu projeler gündeme geldi” dedi.

‘KUŞADASI KURVAZİYERDE BİRİNCİ SIRADA’

Kuşadası’nın kurvaziyer turizminde lider konumunda olduğunu söyleyen Kaymakam Muammer Aksoy, yapılacak tüm projelerin kurvaziyer turizmi ile bütünleşmesi gerektiğinin altını çizdi. Kaymakam Aksoy konuşmasında özetle şu görüşlere yer verdi:

“Kurvaziyerde birinci sıradayız. Tüm hareketlerimiz bu en güçlü kurvaziyer alanında olmalı. Çok güçlü olduğumuz bir alanı hayatımızla bütünleştirip, ondan daha fazla yararlanma ve daha fazla kazanmamız gerekiyor. İşte oradan hareketle Kesedağı çok önemlidir. Bu projeleri yapıyorsunuz ama olmayabilir yönünde eleştiriler gelebilir. Yolunu çizdiğiniz, genel hatlarını belirlediğiniz bir fikir sizin tarafınızdan belki uygulanmaz, ama başkası tarafından uygulanır. Biz olmazsak bakanlık ihaleye çıkarır, bir firma alır bunu yapar. Kazanan yine Kuşadası, kazanan yine ülkemiz olur. Önemli olan yapılmasıdır. Bu gün yaptığımız çalışmalarla bir adım daha attık. Projenin uygulanabilirlik analizlerini yaptık. Bu fikirler çok kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Sunumu yapılan projeler birebir böyle olmayabilir. Önemli olan yapılmasıdır. Bu projeler bundan sonraki çalışmalara fikir verecek. Yapımın her aşamasında sizlere, halkımıza sorulacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ