Londra’daki mücevher soygununun arkasından dedeler çıktı

  • 21 Mayıs 2015
  • 491 kez görüntülendi.
Londra’daki mücevher soygununun arkasından dedeler çıktı

v

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Hotton Garden Kiralık Kasa Şirketi’nde nisan ayında gerçekleştirilen 750 milyon liralık mücevher soygununun izini süren İngiliz polisi, dün 9 şüpheliyi tutukladı.

Londra’nın Kent bölgesinde 12 farklı adrese baskın düzenlendi. Basılan evlerde, çalınan 56 çelik kasa ile çalınan mücevherlerin bazıları ele geçirildi.

YAŞ ORTALAMALARI 60’IN ÜZERİNDE

Gözaltına alınan şüphelilerin yaşları dikkat çekti: Baskının ardından ilk olarak 58 ve 43 yaşlarında iki şüpheliyi tutuklayan polis, ardından 67, 74 ve 76 yaşlarında şüphelilerin de tutuklandığını duyurdu. Baskının gerçekleştiği evlerde aramaların devam ettiği belirtildi.

BU YAŞTA NASIL?

İngiliz basını soyguncuların yaşlarına vurgu yaparak, bu yaşta böyle zor bir soygunun nasıl gerçekleştirilebileceğini sordu. Hollywood filmlerini aratmayan soygun, Paskalya Bayramı tatiline denk gelen 2 Nisan’da, şirket çalışanlarının tatilde olduğu günlerde gerçekleşmişti. Binanın çatısındaki asansör boşluğunu kırarak halatlarla bodrum katına kadar inen hırsızlar, binanın alarm sistemini bozarak soygunu rahat bir şekilde gerçekleştirmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ