Mersin Toroslar’da yola denk gelen binalar yıkılıyor

  • 03 Nisan 2015
  • 364 kez görüntülendi.
Mersin Toroslar’da yola denk gelen binalar yıkılıyor

sdf

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi tarafından, ilçede yeni yol açma ve genişletme çalışmaları sürüyor.

YOLA İSABET EDEN ÜÇ BİNA YIKILDI

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Belediye Encümenin aldığı karar doğrultusunda Çavuşlu Mahallesinde imar planlarında yola isabet eden üç binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar’ı daha modern bir kent kimliğine büründürmek amacıyla imarlı yolların ulaşıma açılması çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, “Çavuşlu Mahallesi 89066, 89131 ve 89064 numaralı sokaklarda imar yola isabet eden üç binanın, belediyemizce yıkımı gerçekleştirilmiştir” dedi.

YIKIMLAR ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Sağlıklı bir kent olmanın temelinde sorunsuz bir ulaşım yatmaktadır diyen Tuna, “Hedefimiz her noktasına kolay ulaşılabilir bir Toroslar oluşturmaktır. Yeni yollar, trafik akışını rahatlattığı gibi, bölge insanına büyük kolaylık sağlamaktadır. Toroslar Belediyesi olarak imarda yola isabet eden binaların yıkımlarına aralıksız devam edeceğiz” diye konuştu.

Tuna, açılan yeni yolların asfalt ve kaldırım çalışmalarını yaparak,en kısa sürede hizmete gireceğini de sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ