Mısırlı dilenci adamın serveti dudak uçuklattı

  • 11 Mayıs 2015
  • 564 kez görüntülendi.
Mısırlı dilenci adamın serveti dudak uçuklattı

v

Adının ‘Kamil’ olması dışında kimsenin hakkında bir şey bilmediği Mısırlı yaşlı adam, uzun yıllardır yaşadığı mahallede yoksul ve yalnız yaşayan biri olarak tanınıyor. Mahalleli, ‘Kamil amca’ diye çağırdıkları adama sürekli para ve yiyecek yardımı yapıyordu.

MAHALLELİ GERÇEĞİ ÖĞRENİNCE ŞAŞIRDI

Yıllardır yoksul yaşadığı sanılan Kamil amcanın bankalarda 1,5 milyon liraya yakın parası ve Cize kentinde iki apartmanı olduğu ortaya çıktı. Haber7’nin haberine göre; mahalleli gerçeği öğrenince neye uğradığını şaşırırken yaşlı adamın yakınının olup olmadığı henüz bilinmiyor.

BANKA MEMURLARI DİLENCİ SANDI AMA…

Beni Suveyf’te yaşayan Kamil amcanın mahallesinden Muhsin Abdulkerim adlı kişi, faturaları yatırmak için bölgedeki bankalardan birine gittiğini, orada tesadüfen Kamil amcaya rastladığını söyledi. Genelde mahallede dilenirken gördüğü Kamil amcayı bankada görünce şaşırdığını belirten Abdulkerim, yaşlı adamın banka görevlilerine ‘yalnız olduğunu ve ona yardım etmelerini’ istediğini, başlarda banka memurlarının kendisinin dilendiğini zannederek aralarında para topladığını ancak görevlilerden birinin ‘onun dilenmeye değil para yatırmaya’ geldiğini söylemesiyle gerçeğin ortaya çıktığını ifade etti.

1,5 MİLYON TL, İKİ DE APARTMAN

Muhsin, banka çalışanlarının yaşlı adamı sürekli gördüğünü ve dilenci muamelesi yaptığını, son ziyaretinde genç bir banka çalışanının durumu fark etmesiyle şoke eden gerçeğin ortaya çıktığını belirtti. Genç çalışan, Kamil amcanın neredeyse her gün hesabına para yatırmaya geldiğini, bugüne kadar biriken miktarın 3,5 milyon Mısır Ceniyesini (1,5 milyon TL) geçtiğini söyledi. Şaşkına uğratan servetin ortaya çıkmasının ardından Kamil amca hakkında hızlı bir araştırma yapıldı ve iki de apartmanının olduğu belirlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ