Moody’s bankaları izlemeye aldı

  • 18 Mart 2015
  • 442 kez görüntülendi.
Moody’s bankaları izlemeye aldı

moodys

Moody’s’den yapılan açıklamaya göre, şirket 84’ü artırım ve 63’ü indirim hedefli olmak üzere toplam 147 bankanın kredi notunu izlemeye aldı.  Moody’s ayrıca, 214 tanesi not artırım, 212’si not indirim ve 25 tanesinin yönü belirsiz olmak üzere toplam 451 bankanın teminatsız alacaklarının ve ihraçcılarının notlarını da izlemeye aldı.

BANKALARIN NOTLARINI DAA TEYİT ETTİ

Moody’s aynı zamanda, yeni metodolojisinin kuralları çerçevesinde, 124 bankanın uzun vadeli mevduat notları ile 147 bankanın teminatsız alacaklarının ve ihraçcılarının notlarını da teyit etti.

“YENİ METODLARIMIZ HAREKETE GEÇİRDİ”

Moody’s Küresel bankacılık Bölümü Eş Başkanı Greg Bauer, “Bizim bankacılık kredi derecelendirmede yaklaşımlarımız önemli ölçüde değişmedi” dedi ve ekledi;

“Ancak, analizlerimizi daha da ileri taşıyacak nitelikte bir takım yeni araçları da kullanmaya başladık ve buna bağlı olarak da yeni gözden geçirmelerimizi devreye aldık. Bu gözden geçirmeleri, küresel bankacılık ortamındaki devam eden hızlı gelişmeleri uygun olarak yansıtacağına inandığımız yeni metodlarımız harekete geçirdi.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ