Norveç Fonu Asya’da gayrimenkule yöneliyor

  • 23 Mart 2015
  • 404 kez görüntülendi.
Norveç Fonu Asya’da gayrimenkule yöneliyor

hrtfg5

Norveç Refah Fonu, Asya’da yapacağı ilk gayrimenkul yatırımı için son hazırlıklarını gerçekleştiriyor. Fon, dünyanın en büyük şehirlerinde gayrimenkul portfolyosu hazırlıyor.

Oslo merkezli fonun gayrimenkul yatırımları yöneticisi Karsten Kallevig, Norveç’in petrol gelirleri ile oluşturulan 870 milyar dolarlık fonun Asya’yı yatırım fırsatları için taramasının ardından araştırmasını Singapur ve Tokyo’ya daralttığını söyledi.

‘ASYA’DA FAZLA YATIRIM YAPABİLİRİZ’

Kallevig, “Tokyo muhtemelen gayrimenkul için dünyanın tek en büyük piyasası. Fonun nihai bir harcama hedefi yok. Asya’ya fazlaca yatırım yapabiliriz” dedi.

Resmi ismi Hükümet Emeklilik Küresel Fonu olan Norveç Fonu, piyasaları büyüme potansiyeli ve arz kısıtlamalarına göre hedef alıyor. Fonun küresel olarak 10-15 şehirde yatırım yapması bekleniyor. Fon, hali hazırda New York, Paris, Londra ve Berlin’de emlak alımı gerçekleştirmiş durumda. Fon geçtiğimiz yıl varlıklarının yaklaşık 18 milyar dolarını veya yüzde 2.2’sini gayrimenkulde tuttu ve bu seviyeyi yüzde 5’e çıkarma arayışında.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ