Patlamış Bir Yazı

Büşra Çatalbaş

Yazarın şu ana kadar yazılmış 5 makalesi bulunuyor.
  • 11 Ekim 2015
  • 517 kez görüntülendi.

1138440_620x410

Şu orta doğudaki yakılan kocaman ateşi görüp de ” sıçraya sıçraya bize geliyor ” diyerek bir gaga dolusu su taşıyacak güvercin feraseti göstermeyen bir takım her şeyi bilenler, ağızlarında şiddet, nefret ve bölücü söylemlerle yangınlara kor ateşler taşıyorlar. Kimileri bilerek, kimileri uy’arak..
Ankara’daki saldırıyı şiddetli bölücülük diliyle kınayanları kınıyorum! Yapıcı değil yıkıcı konuşup her türlü provokatif eylemlere ağız olanlar ancak oluşturulan safları sıklaştırarak hem yangını büyütmeye alet oluyor hem de saklandırılan gerçeğin ölü manzarasına muhatap tutuluyorlar. Dünya, bu necasetinden ancak feraset suyuyla abdestlenmiş insanlarla kurtuluşa erecektir. Nitekim Allah’ın vaadi haktır, O hep doğru söyler..
Bu süreçte, eline meşaleyi almış, vatan millet diyerek davaya sarılan aynı vatanın aynı evlatları başka başka saflarda.. Düşmana meydan okumak için meydanlara çıkanlar, birbirlerine meydan okumaktalar.. Aynı davanın ayrı insanları. Memleketimizin hâl-i özeti budur.
Herkesin var bir davası, Herkes hakkın peşinde. Kimi helak’ında hakkını, Kimi hakkında helâkını arıyor..
Bilinsin ki:
Hakk’ı bilen hak’kı bulur !

Ben de olayları kınıyorum. Ama bir partili diliyle değil, Türk olarak değil, Kürt olarak değil, sağcı ya da solcu olarak da değil. Ve de onu bunu sorumlu terör ilân edip aynı çarkı çevirenlerle bir değil. Ama tarafsız hiç değil ! Olayları gözlemleyip kahrı perişan hâlimizin müsebbiblerini Allah’a havale ederek, mücadelemi hakkaniyetle yürüterek.. Başımıza selametler yağmasını diliyorum.
Ölülerimize de dirilerimize de rahmet etsin Allah…

Büşra ÇATALBAŞ

 

 

 

YAZARIN SON YAZILARI
Patlamış Bir Yazı - 11 Ekim 2015
Ben Kimsiniz? - 24 Ağustos 2015
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ