Sevgili Gelecek!

Zeynep Çolak

Yazarın şu ana kadar yazılmış 20 makalesi bulunuyor.
  • 11 Temmuz 2015
  • 1.494 kez görüntülendi.

images

Sevgili Gelecek,
Gelmeni hasretle beklediğimiz kadar, uyanacağımız her sabaha karşı da endişelerimiz var. Uzun, upuzun bir ipin başında gibi hissediyorum kendimizi. Aşağısı uçurum… Yorgun bedenimizin hantallığından mıdır yoksa düşlerimizin ağırlığından mı bilinmez, adım atacak halimiz kalmadı yeniliklere. Teknoloji çağının arkasına sığınmış gençlik olarak, her şeyi sanal yaşayıp mutlu olduğumuzu zanneden aciz insancıklar olduk. Garip düşüncelerle yeşerttiğimiz, sevgiyle büyütüp heyecanla kucakladığımız her günümüzde, bir o kadar da korkarak hayatın nasırlı ellerinden tutacağımızı bilerek tutunuyoruz sana.
İlkokul yıllarımızda bile küçük not defterlerimize resmederdik yarını. Bugün, yaşadığımız an ve kurduğumuz arkadaşlıklar hiç olmazdı aklımızda. Hep yarın, bir adım ötesi, bir gün sonrası… Hep dahasını tasarladığımız zamanımızın, gün geldiğinde bizden fazlasını isteyeceğini bilmeden geçti masumluklarla dolu senelerimiz. Yaşam koşuşturmacasının bizi düşünmeye hapsettiği bugünlerde bile hala aklımız sende.
Peki ya nereye kadar? Su misali akıp giden zamanın değerini bilmeden hep bir adım ötesine çabalamak da nereye götürebilir ki bizi? Biri bitmeden diğeri başlayan sınavlar, adımıza başkalarınca çizilmiş krokiler, isteyerek veya istemeyerek yaptığımız meslekler, bilmediği halde yönlendirme çabasında olan bilmiş insanlar, maskelerin ardına gizlenmiş gerçekler, bir yere yetişebilme çabası… Evet bunların hepsi, yani sen, doğan güneşin güzelliklerini hissetmemize, yakamozun derinliklerinde ruhumuzu kaybetmemize engel olan olağanca minik gerçekler.
Zifiri karanlık hislerimizin düşüncelerimizde kol gezdiği zamanlarda, ümit oldun bize. Dilimizden hızla az öteye gidivermiş, yağmurun içine kaçsa mavi kelebek gibi çırpınacak sözlerimiz akla sen düştüğünde mantığımızın baskın gölgesinde benliğini yitiriverir. Ne zamana kadar, nasıl bilinmez ama hala senin adın geçtiğinde bugün aldığımız nefesi bile unutuyoruz. Sana en büyük teşekkürüm odur ki, yağmurun incecik damlaları gibi, birçoğumuzu merhamet büyünle kucaklayacaksın. Çünkü biz, merhametin mükemmellikten daha önemli olduğu gerçeğiyle büyütüldük.
Uçurumundan düşmemek, karanlığında kaybolmamak dileğiyle.

Zeynep ÇOLAK

YAZARIN SON YAZILARI
Kördüğüm - 4 Şubat 2016
Beyaz Umut - 3 Ocak 2016
Ulaşamayan Mektup - 16 Aralık 2015
Arşa Yükselen Barış - 26 Temmuz 2015
Sevgili Gelecek! - 11 Temmuz 2015
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ