Soma sanığı Can Gürkan’dan kızdıran savunma

  • 16 Nisan 2015
  • 438 kez görüntülendi.
Soma sanığı Can Gürkan’dan kızdıran savunma

can gürkan

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 8 tutuklu, 37 tutuksuz sanık hakkında Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın görüldüğü duruşma, iddianamenin okunmasının tamamlanmasıyla verilen aradan sonra, tekrar başladı.

Duruşmada, ilk kez katılan tutuksuz sanıkların kimlik tespitinin yapılmasının ardından mahkeme başkanı, davanın bir numaralı sanığı konumundaki Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan’a söz verdi.

“ADALET İNŞALLAH YERİNİ BULUR”

Sözlerine, “Kazadan duyduğu derin üzüntü”yle başlayan Gürkan, ölenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı diledi. Gürkan’a aileler “Sen dileme” diye tepki gösterdi.

Gürkan savunmasında şunları söyledi:

“Biliyorum 301 ocağa ateş düştü ama inanın bizim yüreğimize de ateş düştü. Şirketimiz uzmanlaşmaya çok önem veren kurumsal bir şirkettir. Bilirkişi raporu hem hatalı hem de önyargılı yaklaşımlar var. Bilirkişi olay yerine bile gitmeden yalnızca yoruma dayalı analiz yaptı. Şirketimizde modernizasyon yenileştirme mekanizasyon çalışmalarına 500 milyon harcadık.”

Gürkan, “Adalet inşallah yerini bulur” dedi, aileler “İnşalah” diye yanıt verdi.

“BU KONUNUN NASIL OLDUĞUNU ANLAMAK EN BÜYÜK ARZUM”

Gürkan savunmasına şöyle devam etti:

“Gerekenleri yapmadığıma dair hiçbir delil yok, en ileri teknolojiyi, mekanizasyonu getirdik. En büyük övüncümüz tertemiz sicilimizdi, bu kazanın nasıl olduğunu anlamak en büyük arzum.”

Gürkan’ın savunmasının tamamlanmasının ardından, diğer sanıklara geçilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ