Susmak!!

Gönül Koyuncu Doğan

Yazarın şu ana kadar yazılmış 5 makalesi bulunuyor.
 • 15 Mart 2015
 • 2.025 kez görüntülendi.

ss

 

Çocukluğumuzdan beri bize en çok öğretilen şeylerden biridir susmak. Tahammülsüz kişiliğimizle yarınlarımız olan çocuklarımızı, bugünümüz olan gençlerimizi, dinlemeyi zahmet olarak kabul edip onların düşüncelerinin önüne kalın duvarlar örerek fikirlerini baskılamışızdır.Bunu da terbiye olarak adlandırma yanılgısıyla çocuklarımızı,gençlerimizi terbiyesizlikle suçlarız.Bir ülkenin gelişmesinin önündeki en önemli engellerden biridir düşüncenin baskılanması.Bunu bedenleri toprak altına diri diri gömmek olarak yorumlayabiliriz.Kimi bedenler toprak altında çürümeye mahkum olurken kimi bedenler ise ruhlarla kavuşacağı zamanın oluşmasını bekler.Bu, çoğu zaman baskılanmış kimliklerde ihtilal bildirgesi gibidir.Nitekim tarihimizde de özgür millet kimliği olarak baskılanmayı asla kabul etmeyişimizin örnekleri oldukça fazladır.Günümüzde düşüncenin önemi zamanla daha çok anlaşılmaktadır.Düşüncelere hor bakamadan birbirimizi o,şu,bu tabirleriyle irdelemeden fikir farklılıklarına hoş görüyle yaklaşıp zenginlik olarak kabul edelim.Düşünceler benliğimizde hapsedilmemeli, paylaşılmalıdır ki kendi inşasında yolunu bulsun, anlam kazansın, her benlikte güçlenerek şekil alsın.Ben dünümde ve bugünümde kendim olamayan benden özür diliyorum ve yarınlarımda özgürlükçü düşünce ile kendim olan bana söz veriyorum daha aydınlık Türkiye adına.

 

Gönül DOĞAN

YAZARIN SON YAZILARI
Yalancı Gerçekler - 30 Mart 2015
Susmak!! - 15 Mart 2015
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Çok haklısınız biri buna dur demeli artık.

 2. fatih dedi ki:

  Ülkemiz adına özellikle son yıllarda ele alınması gereken konuları en güzel şekilde dile getirmişsiniz. Yüreğinize sağlık.

 3. Anonim dedi ki:

  Yüreğine saglık canım cok guzel dile getirmissin

 4. Anonim dedi ki:

  cok guzel olmus gercekten etkılendım

 5. Anonim dedi ki:

  güzel ozetlemissiniz başarılar

 6. Anonim dedi ki:

  Doğru söze ne denir..kalemine sağlık

 7. cinar dedi ki:

  Düşüncelerine katılıyorum emeğine yuregine saglik

 8. Anonim dedi ki:

  evet önce dinlemesini bilmeli insan tebrik ederim gönül.cüm toplumumuzda en önemli hassas bir konuyu işlemişsin başarılar dilerim.

 9. Anonim dedi ki:

  Çok haklısınız sanırım aynı hatayı biz de yapıyoruz

 10. sekwan dedi ki:

  özellikle kapalı toplumlar da çocuklara, gençlere söz hakkı vermeme onların kişilik kaybı ve karekter kazanma şansını elinden aliyo. ve ileride tek başına bir sorunla karşılaştıgında afalliyo ellerinize saglık bide çok güzel ve yerinde bir yazı olmuş hocam

 11. Anonim dedi ki:

  keske komsuluk hakkındada biseyler yazabilseydin gönül cicekleri koridorun ortasında bırakıp gitmek gibi

 12. Anonim dedi ki:

  Yazmaya olan özlemimi anlatamam.
  İNŞAALLAH bir çok konu ile bir gün tekrar duygu ve düşünceler buluşmak dileğimle…

BİR YORUM YAZ