Unutursak Kalbimiz Kurusun!!

Zeynep Çolak

Yazarın şu ana kadar yazılmış 20 makalesi bulunuyor.
  • 06 Haziran 2015
  • 1.189 kez görüntülendi.

 

f1ff43d3728572f096a2c1d40bd4beeb

 

İnanın yazmak, hiç bu kadar zor olmamıştı.

Özlemin ağır bastığı zamanlar vardır; bazen uzuncana bir kış gecesi, bazen de bitmek bilmeyen kavurucu sıcakta bir yaz günü… Aklımızdan hiç çıkmayan ağır düşüncelerle bekleriz yanımızda olmayanı. Usul usul, sessizce; kimi zaman da saatle paylaşırız derdimizi, dakikalar geçmek bilmez de kapı çalmaz diye kızarız kendisine. Aslında bizi korkutan veya endişelendiren şey akreple yelkovanın amansız yarışı değildir de, beklediğimizin gelemeyecek olabilmesidir belki de…

Korkardık bir çocuğun annesi, babası eve sağ gelmeyecek diye. Açılmayan her telefon burkardı yüreğimizi. Vicdanla, hasretle, beklenti ümidiyle yetiştirilen çocuklarken biz, şimdi ne oldu? Ne oldu da çocuklar babasız, annesiz büyümeye mahkum bırakılır oldu? Ne oldu da çocukların ömür boyu dinmeyecek gözyaşlarının feryadı duyulmaz oldu?

Kurumuş dallardan sarkan mevsim yeşili gibi yitiyor tazecik insanlar bir hiç uğruna. En acısı da, sıradanmış gibi, normalmiş gibi davranılması artık. Neler oluyor bize, neler oluyor benliğimize? Savcı Mehmet Selim Kiraz, Doktor Kamil Furtun, Öğretmen Rabia ve daha niceleri… Bize harf öğretenin, yol gösterenin, canımızı kurtaranın kırk yıl kölesi olacakken neler yapılıyor artık bu memlekette?

Sağ doğan herkesin temel hakkıdır yaşamak. En azından yaşayabilmek… Kimsenin kimsenin canına kast etmeye hakkının olmadığı bu dünyada, canımızı kurtaranlara silah doğrultup öldürmek de neyin nesi? Hani biz özlerdik, hani korkardık çocukların annesiz babasız kalmasından? Eğitimde, sağlıkta, emniyette ve yaşanılan dünyada artık teröre hayır dememizin vakti gelmedi mi? Daha nice annenin, evladın ağlaması lazım “Dur!” dememiz için, bilinçlenmemiz için?

Umutsuzca doğmasın güneş, mevsimi gelmeden dökülmesin yapraklar ve bilinçlensin insanlar. Kimsenin kimseden bir üstünlüğünün olmadığı bir dünyada, bu acımasızlık niye? Unutursak kalbimiz kurusun şehitlerim!

Canlarını canımın için hiçe sayıp hayatlarından ödün veren, hayatın nabzını tutan, biz rahat uyuyabilelim diye uyumayan binlerce sağlık çalışanımıza; güvenliğimiz için elinden geleni ardına koymayan polisimize, askerimize,savcımıza, hakimimize; bize nitelikli gelecekler sağlamak için kendinden ödün veren öğretmenlerimize selam olsun! Hakkınızı bizlere helal edin!

Zeynep ÇOLAK

YAZARIN SON YAZILARI
Kördüğüm - 4 Şubat 2016
Beyaz Umut - 3 Ocak 2016
Ulaşamayan Mektup - 16 Aralık 2015
Arşa Yükselen Barış - 26 Temmuz 2015
Sevgili Gelecek! - 11 Temmuz 2015
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ