Uzaya 30 dakikalık turlar başlayacak

  • 22 Mayıs 2015
  • 454 kez görüntülendi.
Uzaya 30 dakikalık turlar başlayacak

UZAY

Uzay mekiği ve uyduların, dizayn, yapım ve  testinde kullanılan uzay teknolojilerini tek bir çatı altında buluşturan Uzay Teknolojileri Fuarı, ABD’nin Long Beach şehrinde yapıldı.

YENİ GELİŞMELER

Long Beach Convention Center’da gerçekleşen fuarda; uzay kapsülleri, roket motorları, uzay takım elbiseleri, teleskoplar, maket uzay mekiği ve uydular sergilenirken, fuar boyunca devam eden konferanslarda, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) uzmanlarının moderatörlüğünde,uzay teknolojilerinin çok amaçlı kullanım vizyonu (sivil, ticari, askeri) ve sektördeki yeni gelişmeler tartışıldı.

30 DAKİKALIK UZAY TURLARI

Fuarda ilgi odağı haline gelen Xcore uzay şirketi, çok yakında uzaya 30 dakikalık turlarının başlayacağı müjdesini vererek, bu turlara katılanların uzay aracına binerek ateşlemeden 15 dakika sonra yaklaşık 110 km yukarıda yer çekimsiz bir ortamda 5 dakika kalarak dünyayı ve uzayın derinliklerini izleme şansı elde edileceğini duyurdu.

Öte yandan fuarda Maryland Capitol Teknoloji Üniversitesi araştırma ekibi, yaptığı toplantıyla,  üzerinde çalıştıkları HERMES isimli uygulamayla yakın zamanda deprem bilimcilerin basit bir cep telefonu programıyla uydular üzerinden yerküredeki hareketliliği fotoğraflayabileceklerini, bunun için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

NASA için yer çekimsiz 3D printer üreten Made in Space şirketi ise fuarda açtığı stantta, uzayda basılmış parçaları  sergileyerek  ilk ticari yer çekimsiz 3D printer AMF’nin satışına başlandığını duyurdu.

200’E YAKIN FİRMA STANT AÇTI

Üç gün devam eden ve uzay endüstrisinin dev isimlerini bir araya getiren fuarda, Boeing, SpaceX, Spencer Aircraft gibi önde gelen şirketlerin yanısıra  Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda ve İngiltere’den 200’e yakın firma stant açtı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ