YGS sınavı sorularının tamamı açıklanmayacak

  • 16 Mart 2015
  • 474 kez görüntülendi.
YGS sınavı sorularının tamamı açıklanmayacak

YGS

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), pazar günü gerçekleştirilecek. Sınava, 2 milyon 126 bin 681 aday başvurdu.

SORULARIN YÜZDE 20’Sİ AÇIKLANACAK

ÖSYM’nin bu yıl sınav sorularının yüzde 20’sini açıklayacağı bildirildi.

GİRİŞ BELGELERİ

YGS’ye girecek adaylar, giriş belgelerini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM’nin internet sayfasından edinebilecek. Giriş belgesinin üzerinde adayın, sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunuyor. Adaylara ayrıca sınava giriş belgesi gönderilmeyecek.

YGS PAZAR GÜNÜ TEK OTURUMDA YAPILACAK

YGS, 15 Mart 2015 Pazar günü tek oturumda yapılacak. Sınav, saat 10.00’da başlayacak ve 160 dakika sürecek. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında en geç saat 09.00’da hazır bulunmaları gerekecek. Adaylar, sınav salonuna 2015-YGS Sınava Giriş Belgesi ile nüfus cüzdanı/pasaportları kontrol edilerek alınacaklar, sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturacaklar. Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacak.

SINAVA SADECE SUYLA GİRİLECEK

Sınavın yapıldığı her bir salona en az bir adet duvar saati, adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ile şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacak. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebilecek.

SONUÇLAR İNTERNETTEN DUYURULACAK

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, YGS sonuçlarını, TC. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ