Yunan Bakan’ın orta parmağının sırrı çözüldü

  • 19 Mart 2015
  • 515 kez görüntülendi.
Yunan Bakan’ın orta parmağının sırrı çözüldü

Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis’in yaptığı bir konuşmada Almanya’dan bahsederken “orta parmak” gösterdiği video geçtiğimiz hafta uluslararası gündemde en çok konuşulan konulardan biri oldu.ALMAN MEDYASI SKANDAL DİYE HABER YAPTI

Özellikle Bild gazetesi başta olmak üzere Alman yazılı ve görsel medyasında video hakkında haberler yapıldı.

BİLD “SAHTE OLMASI İMKANSIZ” DİYE HABER YAPTI

Varufakis’in “sahte” olduğunu iddia ettiği görüntüleri uzmanlara inceleten Alman Bild gazetesi bu görüntülerin sahte olmasının imkansız olduğuna dair haberler yaptı.

Yunan Bakan’ın orta parmağının sırrı çözüldü TIKLA İZLE

O GÖRÜNTÜLER MONTAJ ÇIKTI

Görüntülerin montaj olduğunu açıklayan Varufakis’i ısrarla yalanlayan Alman medyası bugün ortaya çıkan görüntülerle bir şok yaşadı.

Alman ikinci kanalı ZDF’de bir komedi programı hazırlayarak sunan Jan Böhmermann dün akşam Bild gazetesi yöneticileri ve Günter Jauch’la dakikalarca dalga geçtikten sonra görüntülerin montaj olduğunu açıkladı.

GAZETECİLİK DERSİ VERİ

Böhmermann, Varufakis’in video görüntülerine “orta parmağın” kendi ekibi tarafından yerleştirildiğini açıkladı. Video görüntüsünü YouTube’da bulduklarını ve titiz bir çalışma sonrası montajlandığını belirten Jan Böhmermann, Bild gazetesi ve Günter Jauch’u yaptıkları gazetecilikten dolayı ağır dille eleştirdi.

“TERS KÖŞEYE YATIRILDIK” DİYE SAVUNMA

Bild gazetesi ise, komedyen Jan Böhmermann’ın video montajıyla tüm medyayı ters köşeye yatırdığını açıklamakla yetindi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ