Yunan Başbakan Çipras Avrupa’ya teklifini sundu

  • 02 Haziran 2015
  • 460 kez görüntülendi.
Yunan Başbakan Çipras Avrupa’ya teklifini sundu

Almanya’da gerçekleşen zirve sonrasında Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’tan açıklamalar geldi. “Liderlerin önerilerimize saygı duyacağına inanıyorum” diyen Çipras, şunları söyledi:

“ANLAŞMA KARARI AVRUPALI SİYASİ LİDERLERDE”

“Yunanistan kapsamlı bir anlaşma teklifini kreditörlerine dün akşam gönderdi, anlaşma kararı Avrupalı siyasi liderlerde. İyimserim, liderlerin önerilerimize saygı duyacağına inanıyorum.” Yunan Başbakan, şu ana kadar gerçekçi önerilerde bulunduklarını ve yeterince fedakarlık yaptıklarını da dile getirdi.

BERLİN’DE ZİRVE

Almanya’nın başkenti Berlin, dün Yunanistan konusunda beklenmedik bir zirveye ev sahipliği yaptı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Fransua Hollande, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, IMF Başkanı Christine Lagarde ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, Yunanistan ile yürütülen müzakereleri masaya yatırdı.

Liderler yoğun çalışmayı ve dirsek temasını sürdürme kararı aldıklarını açıklarken, diplomatlar müzakere sürecinin yavaş ilerlemesinden rahatsızlık duyulduğunu ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ